Kapat

2017 En İyi Cihazlar

2017 En İyi Cihazlar

2017 teknoloji açısından kolay bir yıl olmasada son 12 ay içinde test ettiğimiz bazı cihazlarla teselli bulduk. Geçen yıl öne çıkan teknolojilerin önünde VR dalgalanmasını gördük ancak VR 2017 yılından sonra pek de değişiklik kaydedebileceğini sanmıyorum. Öne çıkmak için artık lüks ve yetenek bir arada gerekiyor. Bunların başında Iphone X, Samsung Galaxy S8/S8+, Dizüstü Bilgisayarlar, Nintendo, Güçlü Hoparlörler, Ipod Shuffle, Sony Kulaklıklar, Drone ve lüksle teknolojiyi bir arada sunan arabalar geliyor. Sonuçta bu cihazlar, biraz da olsa hayatımızı kolaylaştırdığı için takdir ediyoruz.

IPhone X

IPhone X

Apple şirketi en son IPhone üzerinde akıllı telefon formülünü radikal bir hareket ile değiştirerek Iphone X ile akıllı telefon kullanıcılarının karşısına çıkmıştır. Home tuşunu nihayet hayatımızdan çıkarttılar ve Apple’ın yeni Face ID teknolojisi beklediğimizden daha iyi çalışır durumda. Hız ve kamera performansı konusunda endişesi olanlar için, Iphone X o cephede de en kuvvetlilerden biri olduğunu görebilirsiniz.

Apple’ın yapmış olduğu değişiklik ile tüm IPhone kullanıcılarının hayatına teknolojik anlamda renk geldiği aşikar. Bu yüzden Apple’a teşekkür edebiliriz.

Galaxy S 8 S 8/Plus

Samsung Galaxy S8/S8+

Tek bir giriş ile iki telefonu aynı kümede toplayarak akıllı telefon alanında bir polis gibi görünebilir. Her zamanki gibi olağanüstü fotoğraf makineleri, beygir gücü ve yapay zekaya adım atar nitelikte özellikleri ile risk alan şirket, Samsung Galaxy S8/S8+ modellerinde beklediğini buldu gibi görünüyor.

Ekran parlaklığı ve endüstriyel tasarımları ile S8 ve S8+ şimdiye kadar üretilmiş olan en iyi Samsung akıllı telefonlar olduğu iddia edilebilir. Android hayranları için, tüm özellikleri ile göz dolduran telefonları satın almak için düşünmenize gerek yok, memnun kalacağınız garanti.

Microsoft Surface Pro

Microsoft Surface Pro

MacBook her zaman her yerde görünebilir ancak Microsoft, Surface Pro modeli ile dizüstü bilgisayar tasarım kralı olabilir. Bu yeni model geleneksel form faktörlerine çabuk adapte olmuş görünüyor. Yeni nesil Intel Core i7 işlemci ile birlikte en güçlü ultra dizüstü bilgisayar olmasıyla beraber mükemmel pil ömrü ve muhteşem 13.5 inç ekranı ile daha çekici bir hal alarak raflarda yerini almış durumda.

Dizüstü bilgisayarların önümüzdeki yıllarda daha teknolojik ve keskin hatlara sahip olacağı kesin.

Nintendo Switch

Nintendo Switch

Nintendo yeni bir proje ile cesur bir adım atmıştır. En iyi oyunları bünyesinde bulundurarak oyun kosolları kategorisinde her zaman raflarda ön sıralarda yerini korumayı başarmıştır. En iyisi de, eğer oturma odanızda başkaları televizyon seyrediyor ise ufak bir manevra ile oyunu elinizde uzanarak oynayabilirsiniz. Üstelik görüntü kalitesinden hiç bir şey kaybetmeden… Aynı zamanda çok iyi bir seyahat danışmanı olarak yanınızda her daim bulundurabilirsiniz. Şu anda mevcut olan en iyi ve en güçlü oyun konsolu olmasına rağmen, mobil durumda da 4K televizyon kadar performans göstermekte. Kullanıcıya sunduğu portatif seçeneklerle PS ve XBox’ın yerlerini tutmaya hazır görünüyor. Daha sert ve derin oyuncular için VR gibi eksiklikleri mevcut.

Philips Sonos

Philips

Tüm hopalörleri unutun, Philips Sonos 2017 yılının yapay zekalı hoparlörü denebilecek kadar akıllı… Mobil olarak evin içerisinde her yerde gezdir, en önemlisi de müziğin ritmine göre sesin ekosunu ve kalitesini otomatik ayarlaması. Yani müziğin ritmine göre ses kapasitesi duyuyorsunuz. Daha önemlisi Spotify ortaklığı ile tüm müzik listelerini en iyi ses kalitesinde dinleyebilirsiniz. Philips önümüzdeki yıl müzik anlamında Google ile ortaklık yapmayı planlıyor.

Ipod Shuffle

Ipod Shuffle

Gerçekten iPod Shuffle‘ın bu kadar sevileceğini beklemiyorduk. Bir çok kişi müzik dinlemek için akıllı telefonlarını kullansa da, egzersiz ya da yürüyüş yaparken güçlü ve minik bir cihazdan müzik dinlemek kulağa mükemmel geliyor.

Sony WH-1000XM2

Sony WH-1000XM2

Adı bir lokmada söylenemiyor ancak 2017’de test ettiğimiz en iyi kulaklık olabilir. Sony WH-1000XM2 cesur ve dinamik ses üretmede ilk sıralarda yer alıyor.

Daha da iyisi, görünümü ve dokunum kalitesi olarak gayet etkileyici..

Dji Drone

Dji Drone

Uzun bir süre iyi bir drone satın almak için araştırma yapanların son kararı DJI Drone olur. Mütevazi fiyatı ve kullanım kolaylığı ile beklenenleri tam olarak karşılamaktadır. DJI Drone‘u kullanmak için telefonunuz ile el hareketleri yapmak yeterlidir. Selfi çekmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Nispeten dez avantajı sınırlı menzil olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor