Kapat

Canon patenti LCD ekrana işaret ediyor

Anasayfa Haberler Canon patenti LCD ekrana işaret ediyor

En azından bir şirketin ne düşündüğüne konusunda bir fikir verdikleri için patentler büyüleyici hayvanlardır. Ve bazen kafanı kazıp bitiriyorsun. Canon Japan tarafından yapılan son patent netlikle ikinci.

Son zamanlarda, DSLR’lerin arka tarafına doğru sallayabileceğiniz ayarlanabilir LCD oturumlar vardı. Yeni bir patent, Canon’un kamera gövdesinin üstünde olmasını sağlamak için yukarıya doğru salınımını gören biraz değişik bir fikre sahip olduğunu gösteriyor ancak vizörü de temizleyerek kullanmak istediğiniz yere göre ileri geri geçebiliyordu . Patent ayrı olarak, geçmişteki Canon modellerinde gördüğümüzden çok daha büyük LCD ekrana sahip. Bu model, oturumun ön taraftan bir görünüm çevreninde çevrildiğinden emin olmak için kullanışlı olmalı.

Uygulamada bu hoş gibi görünse de, patent çizimlerinde, oturum aşağı konumdayken büyük olduğu için çok sayıda kontrolün kapatıldığı mananına gelen ehemmiyetli bir dezavantaj var. Bu kontrollere ulaşmak için oturumu kaldırmaktan başka bahtın kalmayacak ve bu, oldukça hızlı bir şekilde daha önceki hale gelebilecek bir şey gibi görünüyor, bilhassa amatör resimciler için hangi ayarları istediklerini hemen bilmiyorlar.

Rastgele bir patentte olduğu gibi, bu teknolojinin kullanıma sunulacağına değin bir garanti değildir. Apple’ın, bugüne kadar hiç ışık görmeyen ve muhtemelen katiyen istemeyen teknolojiler için patent patentleri var. Yalnızca, başka rastgele bir şirket benzer bir şey yapmak isterse, Canon ile lisans anlaşması yapmaları gerekecek demektir.

Fikirler gittikçe ilginç bir fikir, ancak görülmesi gereken ne kadar pratik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER