fbpx
Kapat

Çok Da Uzak Olmayan Gelecek

Uzun süreden beri çalışmalarını uçaklarda ayakta yolcu ve insansız yolcu uçağı gibi ilk akla geldiğinde en azından şimdilik pek mümkün görünmeyen projelere yoğunlaştıran VivaColombia firması dünyaca ünlü teknoloji fuarında projesini tanıttı. Bunun yakın gelecekte gayet mümkün olduğuna değinen şirket CEO’su şu an için adım adım gittiklerini belirtiyor.Daha önce uçaklara merakı olan arkadaşlar duymuş olabilir ingiliz havayolu RYANAİR benzer proje sunmuş ancak başta sivil havacılık kurumu olmak üzere gerekli yerlerden izin alamadığından projeyi rafa kaldırmak zorunda kalmıştı.

 

VivaColombia firması başarılı olur mu  bilemeyiz ama çok da uzak olmayan bir işlem olduğunu hatırlatalım.Şu an hali hazırda İHA’lar mevcut hedef saptama ve yok etme gibi görevleri yerine getiriyorlar.Biraz düzenlemeyle çok da güzel yolcu taşımacılığında kullanılabileceğini düşünüyorum.

Diğer kısım olan ayakta yolcu taşımacılığı bu çok da çılgınca değil zaten ancak çok tutulur mu? Belki kısa mesafe uçuşlarda gerekli güvenlik izinleri sağlandığı takdirde iyi bir fikir gibi düşünülebilir,ancak uzun saatler veya yorucu bir gün sonrasında kesinlikle kullanılmayacağına eminim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir