Kapat

Dell XPS 13 2-in-1 İnceleme – Daha az güçlü, ancak çok daha fazla yönlü

Dell XPS 13 2-in-1 İnceleme – Daha az güçlü, ancak çok daha fazla yönlü

Dell’in XPS 13’ü uzun süredir çevremizdeki en iyi Windows dizüstü bilgisayarlarından biri olarak görülüyor – incelememizde çok şey söyledik . Ben geleneksel dizüstü bilgisayarlar için de 2-in-1s tercih eden o garip biri olduğumdan beri, ben DellXPS 13’e konvertibl bir muamele vereceğini açıkladı. Yine de, Dell’in yeni form faktörü için çok fedakarlık yapabileceğinden biraz endişelendim.

Neyse ki çeviri yaparken fazlaca kaybolmaz.

 

XPS 13 2-in-1, geleneksel sürümle aynı tasarım dilini kullanıyor ancak biraz daha incedir ve hafiftir (2,7 – 2,9 lb). Bunu yaparken Dell, fanlardan çıkardı, MicroSD’yi tam boyuta tercih etti ve bir çift Thunderbolt 3 USB-C bağlantı noktası için HDMI ve USB-A’yı terketti.

Bu son değişiklik hemen onu daha az pragmatik bir cihaz haline getiriyor, ancak Dell en azından USB-C’den A’ya bir dongle içeriyor. Her durumda, USB-C geleceğin ve USB-A’nın hiçliğe gömülmesine hazır değilim.

XPS 13’ün satış noktası daima InfinityEdge ekranıydı ve diğer üreticilerin bu yana bu yaklaşımı kopyalamış olmalarına rağmen, ekranın önümde yüzüp durduğunu hala seviyorum. 480 model olarak canlı veya keskin olmayan (açıkçası) 1080p ekranını test ettim ama renkler ve parlaklık hala hoş ve kullanışlıydı. Ayrıca daha iyi pil ömrü sağlamalıdır.

Maalesef, video kamerası katılımcıları burun deliklerinizin tam bir görüntüsünü verecek şekilde web kamerası halen ekranın altında. Dell kaynaklı bir kamera 4 mm çerçeveye sığacak kadar küçük değil mi? LG telefonlarında neredeyse yapıyor ve Huawei’nin veri tabanındaki üst çerçevesi biraz daha kalın ve aynı zamanda bir kameraya da uyar. En azından ikisi bir arada yapılandırma, klavyeyi kullanamayacak olsanız bile ekranın üstünde gezinmenize izin vererek sorunu çözmektedir.

Diğer ayrıntılar geleneksel XPS 13’e bağlı. Klavye ve izleme dörtgeni sırasıyla oldukça benzer, aynı derecede iyi ve çok iyi demek. Konuşmacılar kategori için iyi ama Huawei’nin Matebook ve Surface Laptop gibi yeni dizüstü bilgisayarlar benzer bir çerçevede çok daha iyi hoparlörleri kullanmayı başarıyor.

İncelemeye giden en büyük endişem performansdı. Dell XPS 13’te U serisi yerine daha düşük güç tüketen Y serisi çip kullanıyor ancak pratikte performansta çok fazla bir şey söyleyemedim. XPS 13, saat hızlarını gerektiği gibi yükseltebiliyor ve çok fazla termal kısma veya rahatsız edici sıcaklıklara rastlamadım. Pil ömrü bana yaklaşık 5-7 saat gerçek dünya kullanımını netleştirdi (Netflix, bir sürü Chrome sekmesi ve ara sıra Photoshop) “iyi” kategorisinde sıkça yer alıyor.

Unutmayın ki, Dell’in geleneksel XPS 13’ü sadece Intel’in 8. nesil Kaby Lake R işlemcileri ile yükseltildi ve Dell’in bazı görevler için performansını yüzde 40 oranında artırabileceğini iddia etti. Cabrio’nun benzer bir yükseltmeyi ne zaman alacağına dair bir haber yok. Hareket halindeyken çok fazla iş yükü çekmediğiniz sürece yine de 2’inci olarak 1’i indirmeyeceğim.

Ayrıca, ince bir çerçeve yüzünden rahatsız edici bir tablet olabileceğini düşünmüştüm, ancak bu konunun çok önemli olduğunu bulamadım. Genellikle, dizüstü bilgisayarı yan taraftan kalın çerçeve ile tuttum ve kazara dokunuşlarla ilgili pek bir problem yaşamadım. Mesafeniz değişebilir.

2’inci formun avantajları ince fakat hoş geldiniz. Bir film izlerken ekranın gözlerime daha yakın ayarlanması, ekranın daha büyük gibi hissettirilmesi anlamına geliyor. Klavyede kırıntı yapmadan bir tarifi pişirirken dokunmatik ekranı kullanabileceğim anlamına geliyor. Bu, dizüstü bilgisayarı spor salonuna götürebileceğim ve koşu bandında bir tablet gibi ayarlayabildiğim anlamına geliyor.

Ayrıca, minimum gecikme süresi ve hassas basınç hassasiyeti olan Dell’in isteğe bağlı Active Kalem kalemi denemek için bir neden verir. Bir sanatçı değilim ama Photoshop’un Lightroom’da fotoğrafları düzenlerken kullanışlı geldi – Keşke onu koyacak bir yer olmasını isterdim.

2’si bir arada 999 $ ‘lık 4GB RAM, 128GB depolama alanı ve bir Core i5 işlemci ile başlıyoruz, ancak çoğu insanın 8GB RAM’lik 256GB saatlik yapılandırmaları tercih edebileceğinden şüpheleniyorum. GB depolama alanı ve sırasıyla Core i5 veya Core i7.

Nihai soru, geleneksel XPS 13 yerine satın alıp almayacağınızdır ve bu bir zevk meselesidir. Convertible’lar yıllarca piyasaya sürüldüğünü düşünürsek, dokunmatik ekranı olan bir maça bakıp bakmadığınızı zaten biliyorsunuzdur. 2’si bir arada ürünü seçin ve birkaç liman ve biraz güç kaybedersiniz, ancak geleneksel dizüstü bilgisayarı seçin ve çok yönlülüğü gözden kaçırırsınız. Zehirini al.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor