Kapat

Facebook Hataları İçin Özür Diledi

Facebook Hataları İçin Özür Diledi

2 milyar kullanıcısı ile Facebook polislik olayları çoğalmaya başladı. Çirkin mesajlar, tehditler, çocuk istismarına kadar binlerce olumsuzluk vardı. 7500 moderatör ile Facebook‘u ayakta tutmaya çalışıyor ve bu nedenle, az önce sitenin hataları ortaya çıktı ve Facebook bunun üzerine açıklama yaparak özür diledi, ProPublica hatasıydı.

Facebook hatalar yüzünden kullanılmaz hale geldi ve bazı kullanıcılarının konuşma kayıtları kayboldu! Facebook‘un bunun üzerine yaptığı açıklama yüzünden bir kaç sosyal medya yorumcuları Facebook‘u eleştirdi. Bu hatalar yüzünden önemli konuşma kayıtları üzerine kullanıcılar Facebook‘u suçladı! Facebook‘un açıgı ile bazı özel mesajlar bulundu şunlar gibi;  Cinsiyetçi, ırkçı ve Müslüman karşıtı söylemler içeriyordu.

Facebook VP Justin Osofsky açıklaması ile “yaptığımız hatalar için özür dileriz” ifadesine yer verildi. “Daha iyisini yapmalıyız.” sosyal ağ 20.000 birey için emniyet ve güvenlik ekibi gelecek sene daha iyi bir topluluk standartlarını göstermek için bir uğraş göstereceğiz dedi. 66.000 mesajda Facebook‘un yetkililerinin bazı özel bilgileri de silindi.

Facebook‘da ise cinsel videoların kaldırılması üzerine sosyal medya yorumcuları anketler düzenliyorlar. Facebookun bu yaptıgı raporada eklenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor