fbpx
Kapat

Google, HTC’nin Çalışanlarını Alacak

Akıllı telefon sektörüne yatırımı arttıran internet devi Google 1,1 milyar dolar karşılığında Tayvanlı telefon şirketi HTC’yle anlaşmaya vardı. Bu anlaşmayla Google HTC’den hisse almayacak fakat HTC çalışanlarının bir kısmı Google’a katılacak.

Bir zamanlar akıllı telefon pazarındaki önemli oyunculardan biri olan HTC son dönemde Apple ve Samsung ile rekabet etmekte zorlanmıştı.

Google 2018 başında anlaşmanın hayata geçirilmesini bekliyor. Bunun için düzenleyici kurumların izninin alınması gerekiyor.

Tayvan Borsası’nda HTC hisselerindeki işlemler Perşembe günü durdurulmuştu.

Bu hamleyle, Google’ın donanım konusundaki kapasitesini artırması bekleniyor.

Pixel telefonları için birlikte çalışmışlardı

Şirketin Kıdemli Donanım Başkan Yardımcısı Rick Osterloh, Google’ın bloğunda “Google’ın donanım kısmı hâlâ gelişme aşamasında. Gelecekte iş arkadaşlarımız olacak HTC çalışanlarıyla bugüne kadar Pixel telefonları için birlikte çalışmıştık” ifadelerini kullandı.

HTC’ye göre akıllı telefon araştırma ve geliştirme bölümündeki çalışanların yarısına denk düşen yaklaşık 2 bin kişi Google’a geçecek.

HTC geçen yıl piyasaya çıkan Google Pixel ve Pixel XL telefonlarını üretmişti. Telefonların yeni modelleri önümüzdeki ay piyasaya sürülecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir