Kapat

iPhone kullanıcıları şikayet ederse, iOS 11 uygulamaları yavaşlıyor

Anasayfa Mobil iPhone kullanıcıları şikayet ederse, iOS 11 uygulamaları yavaşlıyor

Apple, yeni iOS 11’in piyasaya sürülmesiyle ilgili biraz ısınmış durumda. Bir sürü iPhone kullanıcısı, Apple’ın mobil işletim sisteminin en son sürümüne güncelledikten sonra performansında belirgin bir düşüş yaşadığını bildiriyor.

Reddit’teki sayısız postere göre, pil ömrünün azalmasıyla dikkat çekici derecede daha yavaş uygulama performansı arasındaki konular var . Kullanıcılar, diğer şeylerin yanı sıra, uygulamalar yüklenirken alışılmadık derecede uzun sürüyor veya yüklerken tamamen çöküyor olmasından şikayet ediyor. Ortak bir özellik, iOS 11’e güncellendikten sonra sorunların ortaya çıkmasıdır.

Memnun olmayan bir kullanıcı, “Yükselttiğimden beri, uygulamaları başlatmak mutlak bir iş!” Diye yazmıştı. “Safari, Reddit, ESPN, Yahoo, metinler [ve daha fazlası] hepsi korkunç bir zaman açıyor. Ya eve geri dönerler, dondurularak ve uygulamayı kapatmayı isterler ya da yüklemek için bir dakikadan fazla sürebilirler. Geçen geceye kadar [iPhone] 7+ ile tek bir sorunum hiç olmadı. ”

 

“Benim iPhone 7 sonuncusu veya iki kadar kamu atım boyunca çok iyi yaptı,” başka bir kullanıcı yazar. “Şimdi uygulamalar yavaş, Snapchat bildirimlerle açtığımda işlevsel değil, Müzik uygulaması çöktü ve iPhone’umun haftada birkaç kez yeniden başlatılması gerekiyor. Pil ömrü de acı çekiyor. ”

Başka bir şikayet şunları söyledi:
Bu [performans] problemim her zaman var. Gelecek ve biraz ilerliyor gibi görünüyor ancak bazen telefonum uygulamalarda takılıp kalacak ve Twitter, Facebook, Reddit, Messenger, Safari, temelde düşünebildiğim herhangi bir uygulama ile olur. Tek çıkış yolu genellikle sıkı bir sıfırlama. [Tümü başladı] iOS 11’den sonra oluyor.
Bir sürü kullanıcı, şarkıları değiştirirken veya ses seviyesini ayarlarken hatalı davranış fark ederek de dahil olmak üzere, kilit ekranından kontrol merkezini kullanma konusunda zorlandıklarını belirtti.

Adalet adına, tüm kullanıcıları etkilemiyormuş gibi görünüyor ; bazı iPhone’larda iOS 11 güncelledikten sonra sorunsuz ve düzgün çalışıyor bildiriliyor.

Akılda tutulmesi gereken bir şey, büyük sürüm güncellemelerini takiben ufak teknik sorunların hepsinin olağan dışı olması değil – Big A için bile iyi şeyler, zarar hafifletmek için bazı önlemler alabilmenizdir.

Mobil işletim sisteminin en son  yenilemesine henüz geçiş yapmamış olanlar hangi uygulamaların güncellenmeden önce hala iOS 11 için optimize edilmediğini kontrol edebilir . Maalesef, güncellemeyi daha önce kurduysanız, en iyi ihtimalini Apple’ın gelecek güncellemelerde düzeltmeler dağıtmasını beklemektir.

Ayrıca iPhone’unuzu iOS 10’a geri döndürmeyi seçebilirsiniz , ancak işlem oldukça hantaldır ve şimdiye kadar tüm kullanıcılar hareketin başarılı olduğunu bildirmez . Bir sonraki iOS 11 güncellemesinde beklemeyi tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER