fbpx
Kapat

Kredi Kartı Boyutunda Telefon Light Phone İnceleme

Light Phone

Telefonlar ilk çıktıklarında çok büyüktü ardından küçülme trendine girdi ve oldukça küçüldü o zamanlarda ne kadar küçükse telefon o kadar iyi anlamına geliyordu. Sonradan akıllı telefonlar hayatımıza girdi, telefonlar yine hızlı bir şekilde büyüme evrimine girdi. Büyüdü, büyüdü ve hala büyümeye hızlı bir şekilde devam ederken karşımıza Light Phone adında bir cihaz çıktı. Bu cihaz çok küçük ve sadece telefonla görüşme yapmanıza yarıyor.

Kredi kartı büyüklüğünde olan Light Phone oldukça kompakt bir kullanım sunuyor. İnternet ve diğer işlemlerinizi tabletimden hallederim diyorsanız bu telefon tam size göre, sadece arama yapmanıza olanak sağlayan bu telefon ile artık sizler de uzun süre şarjı giden telefonlarla tanışacaksınız. Üstelik sadece kredi kartı kadar, dolayısıyla taşıması da bir o kadar kolay. Şimdi bu telefonu biraz daha yakından görelim.

Dünyanın en küçük telefonu olan Light Phone akıllı telefon hastalığına da çözüm olarak üretilmiş bir cihaz özelliğini taşıyor. Akıllı telefona bağımlı şekilde yaşıyorsanız bu cihaz tam size göre, hem kullanımı çok kolay hem de iletişiminizi kolay ve hızlı şekilde sağlamak adına oldukça yeterli bir cihaz.

Bu telefondan fazla bir şey beklememek gerekiyor çünkü telefonun piyasaya çıkış amacı, akıllı telefon kullananların daha doğrusu akıllı telefon bağımlılarının bu bağımlılıktan kurtulmaları yönünde. Yani bu telefonu sizler de satın alarak eğer ki akıllı telefon bağımlısı iseniz kolay şekilde bu bağımlılıkla başa çıkabilirsiniz.

LIGHT PHONE ÖZELLİKLERİ


Telefonla arama yapabilir, SMS gönderebilir ve alarm kurabilirsiniz.  Type-C bağlantıyı destekleyen telefon Snapdragon Wear 2100 işlemci kullanıyor.

Telefonda ayrıca 1 GB ram ve 8 gb dahili alanın da olması bu tarz bir telefondna beklenmeyen bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Lightos işletim sisteminin yer aldığı bu telefon Android’in düzenlenmiş halini kullanıyor. Bu telefonu satın alan bir kişinin en çok aradığı şeylerden birisi şarj süresi, işte bu telefon 500 mah bataryası ile tam tamına 5 gün bekleme süresine sahip. 80 gram ağırlığında olan telefon sadece bir kredi kartı büyüklüğünde bu bağlamda taşıması da oldukça kolay.

Telefonların son yıllarda girmiş olduğu büyüme evrimine bu telefon yeni bir soluk getirerek küçülmeye doğru götürebilecek mi yoksa sadece dünyanın en küçük telefonu olarak haber yapıldığı ile mi kalacak buna önümüzdeki yıllarda cevap verilebilir, şuan için henüz insanlardaki akıllı telefon kullanımı gittikçe artarak devam etmektedir. Peki ama bu nereye kadar bu şekilde devam edecek? Bu sorunun cevabını pek çok kişi sorarken bizler de bu telefonun gelecekte popüler olacağını ve pek çok kişi tarafından tercih edileceğini düşünmekteyiz.

Light Phone telefonun ilk sürümünde sadece arama yapabilen kullanıcılar Light Phone 2 de ise alarm ve mesajlaşma özellikleri ile tanışıyor. Böylece artık kullanıcılar yeni model minimalist telefon ile alarm kurabilecek ve mesaj gönderebilecek.

Telefon dünyasına yepyeni bir soluk getirmek ve yeni tasarımlar üreterek kullanıcıların dikkatini çeken firmanın bu yeni ürünü önümüzdeki günlerde satışa sunulacak. İlk versiyonda pek fazla özellik yokken sadece arama yapılabilen telefonun ikinci versiyonunda eklenen alarm ve mesajlaşma özellikleri ile kullanıcı yelpazesini genişletiyor ve pek çok kişinin bu firmayı tercih etmesini sağlıyor.

Sizler de Light Phone ile telefon bağımlılığınıza son verebilir ve kısa zamanda kendi benliğinize dönebilirsiniz. Telefonu elinden bırakmayan iler için Light Phone çok güzel bir seçenek sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir