Kapat

Pixel Buds Google’nin çevirisi dünyayı değiştirecek

Anasayfa Haberler Pixel Buds Google’nin çevirisi dünyayı değiştirecek

Çarşamba günü San Francisco’da tertip eden Google’ın Pixel 2 etkinliği çok şey göstermek zorunda kaldı ve çoğu aynıydı: amiral gemisi akıllı telefonun sonraki tekrarlanması,yeni Evde konuşanlar ve onları akıllı hanenize daha derin bir biçimde bağlamak için çeşitli yollar , temelde bir Yoga ChromeOS ve bizden önce bir yerde gördüğümüzden emin olduğumuz bir vücut kamerası çalıştıran yeni bir dizüstü bilgisayar. Esneyin. Bu gibi şeyleri son sefer gördük ve önümüzdeki seneki etkinlikten tekrar göreceğinize eminim.

Ancak sununun kuyruk sonuna sıkışan Google, dünyanın bir çift kablosuz kulaklıkla değiştirildiğini suskunca izah etti. Apple’ın Air Pod’ları ve kablosuz olarak şarj eden TicTac depolama kutusu tarafından yetersiz kalmamak için Google, kulaklıklarını gerçek manada gerçek manada 40 dilde çevirebilme gücü ile paketledi. Şirket nihayet bilim kurgu ve sayısız Kickstarters’ın bize vaat eden ancak yıllardır başarısız olanı yaptın. Bu teknoloji, global toplumda nasıl iletişim kurduğumuzu temelde değiştirebilir.

Google Piksel Tomurcuklar şirketin yeni Piksel 2 ahize ile kullanılmak üzere tasarlanmış kablosuz kulaklık vardır. Telefonları ahize ile eşleştirdikten sonra, yalnızca sağ kulaklığa dokunup Pixel 2’deki Google Asistan’a bir komut verebilirsiniz. Müzik çalabilir, size yol gösterebilir, telefon müzakeresi yapabilir veya bildirebilirsiniz.

Ancak bana “Japonca konuşmamda yardımcı ol” derse ve İngilizce konuşmaya başlasanız, telefonun konuşanları konuşurken çeviri ettiğiniz kelimeleri çıkartacaktır. Karşı tarafın cevabı (muhtemelen Japonca’dır zira ters takdirde tam olarak ne halde oynuyorsunuz?) Pixel Buds aracılığıyla kulağınıza oynayacaktır. Google’ın sahneye çıkardığı gösteri gösterildiğinde, tercüme sırasında hemen hemen sıfır gecikme müddeti olduğu görüldü ancak bu performanın gerçek WiFi irtibatları, arka tasarı gürültüsü ve karışma ile gerçek dünyada ne kadar iyi kaldığını görmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER